Zapasy Bydgoszcz - Facebook Zapasy Bydgoszcz - Instagram Zapasy Bydgoszcz - Twitter
Pracowity weekend zapaśników raciborskiej Unii
poniedziałek, 23 września 2019 09:46
1(1)
W trakcie Międzywojewódzkich Mistrzostw Regionu B w Dzierżoniowie w kategorii młodziczek, najlepiej z zapaśniczej raciborskiej Unii zaprezentowała się Oliwia Delong, która zajęła drugie miejsce w wadze do 66 kg. 
Brązowy medal przywiozła do domu Beata Sobeczko, startująca w limicie wagowym do 58 kg. Na tych samych zawodach z powodzeniem w rywalizacji młodzików w stylu wolnym, ,,gościnnie'' startowali klasycy raciborskiego klubu. Złoty medal w najcięższej kategorii wywalczył Karol Staniewicz. Natomiast srebrne krążki zdobyli: Ignacy Kosmala (44 kg) i Wojciech Iwanowski (75 kg). 
XII Międzynarodowy Memoriał Dębickich Mistrzów: Kazimierza Lipienia, Ryszarda Świerada i Andrzeja Skrzydlewskiego, to kolejna impreza w której w miniony weekend wzięli udział zapaśnicy Unii Racibórz. Na tych prestiżowych zawodach z udziałem polskich, greckich i szwedzkich zawodników brązowe medale dla klubu MKZ Unia zdobyli Jakub Otulak (65 kg) i Filip Petrończak (67 kg)
Raciborzanie walczyli także w Poznaniu na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Na tych zawodach 5. miejsce zajął Mateusz Szewczuk, w wadze do 67 kg, a Mariusz Tochwin uplasował się na 12. pozycji w kategorii 77 kg.