Zapasy Bydgoszcz - Facebook Zapasy Bydgoszcz - Instagram Zapasy Bydgoszcz - Twitter
Puchar Miasta Krnova
28.04.2012r w czeskim Krnovie odbył się turniej młodzików i dzieci w zapasach klasycznych. Miejski Klub Zapaśniczy ,,UNIA” reprezentowało 10 zawodników z czego 7 zawodników wróciło z turnieju z medalami. W zawodach wystartowało 90 zawodników z Polski, Czech i Słowacji.
Poprawiony: wtorek, 15 maja 2012 10:26
Czytaj więcej…
 
Wołek drugi w Poznaniu
Kacper Wołek zawodnik Miejskiego Klubu Zapaśniczego ,,UNIA” w Raciborzu, 28.04.2012r wystartował w Międzynarodowym Turnieju Kadetów o Puchar Sobieskiego w zapasach klasycznych w Poznaniu. Kacper walczył w Kategorii do 100kg, w pierwszej walce Kacper pokonał zawodnika z Katowic Źrobka Radosława a w następnej walce Formela Rafała Cartusia Kartuzy. W walce finałowej Kacper uległ Cech Davidowi z Słowacji. Kacper w dwóch pierwszych walkach pokonał zawodników z którymi rywalizuje o wyjazd na tegoroczne Mistrzostwa Europy Kadetów. Tym medalem zbliżył się do występu w najważniejszej imprezie w swojej grupie wiekowej.
Poprawiony: środa, 02 maja 2012 09:51
 
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach klasycznych
Najlepsi raciborscy zapaśnicy sprawdzili swoje siły w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach klasycznych, które odbyły się 27-28.04 w Warszawie.
Poprawiony: środa, 02 maja 2012 09:49
Czytaj więcej…
 
Ersetic walczy o bilet do Lonydnu
Dawid Ersetic, zawodnik Miejskiego Klubu Zapaśniczego UNIA z Raciborza, w ten weekend walczyć będzie w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012. Dawid startujący w zapasach klasycznych kategoria 55kg walczyć będzie z  najlepszymi zawodnikami ze świata. Pierwszych trzech zawodników z każdej kategorii wagowej dostaje bilet do Londynu. Turniej rozegrany zostanie w Taiyuan (CHINY) 27-29.04.2012. Jest to jedyna szansa naszego zawodnika na wywalczenie kwalifikacji, mamy nadzieję, że Dawid trafi z formą i zdobędzie upragniony start w tak ważnej imprezie jak Igrzyska Olimpijskie. Aktualnie reprezentacja Polski ma trzy kwalifikacje olimpijskie: Damian Janikowski 84 kg styl klasyczny, Łukasz Banak 120 kg styl klasyczny, Iwona Matkowska 48 kg zapasy kobiet. Należy wspomnieć, że także inny unita Mateusz Wolny 74kg typowany był do startu w turnieju kwalifikacyjnym, ale z powodu kontuzji niestety nie może wystartować.
Poprawiony: środa, 25 kwietnia 2012 10:59
 
Brązowy medal Kacpra Wołka
31.03-01.04 w Kostrzynie nad Odrą odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów w zapasach klasycznych. W zawodach wystartowało 147 zawodników z 6 państw. Miejski Klub Zapaśniczy ,,UNIA” reprezentował Kacper Wołek walczący w kategorii do 100kg. Kacper w pierwszej walce poprzez położenie na łopatki pokonał zawodnika z Kartuz Formelę Rafała. W drugiej walce na punkty zwyciężył z zawodnikiem z Litwy Knystautasem Mariusem. W półfinale Kacper niestety uległ  Fridrikasowi Romasowi (Litwa), po czym zostało mu tylko walczyć o brązowy medal. Szansę swoją wykorzystał kładąc na łopatki Martynę Krzysztofa (Olimp Janów Lubelski). Całe zawody obserwował trener kadry kadetów Piotr Szczeponiok. Najlepsi zawodnicy po Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zostaną powołani przez trenera na tegoroczne Mistrzostwa Europy, które odbędą się w lipcu w Katowicach. Kacper zdobywając medal przybliżył się do udziału w tej ważnej imprezie.
Poprawiony: czwartek, 05 kwietnia 2012 05:58
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 następna > ostatnia >>

Strona 63 z 68