Zapasy Bydgoszcz - Facebook Zapasy Bydgoszcz - Instagram Zapasy Bydgoszcz - Twitter


Klub Sportowy Unia Racibórz powstał w 1946 roku jako klub ZEW (Zakłady Elektrod Węglowych). Wszystko zaczęło się od piłki nożnej, później powstały inne sekcje, m.in. ciężko atletyczna (zapasy, ciężary). Sekcja zapaśnicza powstała w 1946 roku w klubie Zryw Racibórz przy Cukrowni. Założyli ją Ernest Starzyński i Maksymilian Bugla.

 

Czytaj więcej …
poniedziałek, 11 grudnia 2017 07:54
Zapaśnicy MKZ Unia Racibórz z powodzeniem brali udział w X Memoriale Dębickich Mistrzów: Ryszarda Świerada, Kazimierza Lipienia i Andrzeja Skrzydlewskiego. Podczas sobotnich (09.12) zawodów w Dębicy w rywalizacji kadetów na najwyższym stopniu podium stanął Kamil Czarnecki, najlepszy w kategorii 60 kg. Srebrny medal przywiózł do Raciborza, Krzysztof Steffan, który startował w wadze do 66 kg. Natomiast trzecie miejsce w tej samej kategorii wywalczył Mariusz Tochwin.
Czytaj więcej…
 
niedziela, 10 grudnia 2017 11:17
Niezwykle zapracowany Święty Mikołaj odwiedził w miniony piątek najmłodszych zawodników Miejskiego Klubu Zapaśniczego „Unia” w Raciborzu. W hali sportowej klubu przy PL. Jagiełły bawiło się wspólnie blisko stu adeptów sportu zapaśniczego. Przyszli mistrzowie po intensywnej rozgrzewce wzięli udział w w specjalnie na ten dzień przygotowanych konkurencjach sprawnościowych.
Czytaj więcej…
 
wtorek, 28 listopada 2017 08:18
Kolejny udany start zanotowali młodzi zapaśnicy MKZ Unia Racibórz. W Rudzie Śląskiej unici rywalizowali  w Międzynarodowym Turnieju im. Ryszarda Dworoka. W najmłodszej grupie dzieci złote medale zdobyli Mikołaj Jędrzejowski (29 kg), Ron Phirun (32 kg) i Ignacy Kosmala (35 kg). Na drugich miejscach zawody ukończyli Borys Stebel (32 kg) i Kacper Rostek (42 kg), a na trzecim Piotr Tomaszewski (29 kg).
Czytaj więcej…
 
poniedziałek, 13 listopada 2017 12:08
Reprezentanci MKZ Unia Racibórz wywalczyli trzy brązowe medale podczas rozgrywanych w miniony weekend w Raciborzu Mistrzostw Polski w zapasach w stylu klasycznym. W gronie ponad 200 rywalizujących zawodników z całego kraju, trzecie miejsce w kat. wagowej 59 kg zajął Maciej Krupa, Mateusz Iwanowski wywalczył brąz w wadze 66 kg, a Kacper Pogorzelski był trzeci w wadze ciężkiej (100 kg). W pierwszej dziesiątce poszczególnych kategorii, zawody rozgrywane w Hali Arena Rafako ukończyli: Adrian Weczerek - 5. miejsce (42 kg), Karol Staniewicz - 7. miejsce (85 kg), Andrea Ratajczak - 8. miejsce (73 kg) i Maciej Szuła - 10. miejsce (38 kg). Opiekę szkoleniową nad młodymi zapaśnikami raciborskiej Unii sprawują Piotr Żurawik i Mateusz Wanke.
Czytaj więcej…